Průvodce

‏‏

Kalkulačka pro orientační výpočet záloh na elektřinu a plynOn line příspěvek na bydlení

Mýty a fakta k důchodůmVýchovné

On line příspěvek na dítěJednorázový příspěvek 5000 na dítě

Online rodičovský příspěvekPomoc pro občany Ukrajiny

Dětské skupinySlevy na pojistném za zkrácené úvazky

Pěstounská péče web buď in pěstounDatabáze rekvalifikací a kurzů pro vzdělávatele

AKTUALITY

úterý 21. března

16:00 - MPSV vyhlásilo další výzvu v rámci Národního plánu obnovy, podpoří tak obce při budování dětských skupin. Dotace může pokrýt veškeré náklady na výstavbu nových objektů, případně rekonstrukci a nákup budov. Tyto prostory pak musí dlouhodobě sloužit pro provoz dětských skupin. Na tento typ podpory je v Národním plánu obnovy vyčleněno asi 6 miliard korun. Další prostředky pro neziskové organizace jsou k dispozici v rámci OPZ plus. Více informací naleznete ZDE.

pondělí 20. března

14:00V rámci Národního plánu obnovy vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Zvyšování kapacit nepobytových komunitních sociálních služeb. Jejím cílem je podpora investičních projektů zaměřených na rozvoj a modernizaci materiálně technické základny sociálních služeb ambulantního a terénního charakteru. Pro vybrané služby sociální péče bude podpořen nákup nemovitostí včetně pozemků, výstavba, rekonstrukce a úpravy objektů či zázemí pro poskytování služeb. Více informací naleznete ZDE.

11:00MPSV v pondělí vyhlásilo druhou březnovou výzvu zaměřenou na další profesní vzdělávání zaměstnanců v podnicích. Celkem budou podpořeny z Operačního programu Zaměstnanost plus projekty za 1,6 miliardy korun. Výzva navazuje na úspěšnou realizaci bezmála tří tisíc projektů, které byly podpořeny v předchozích letech. Více informací naleznete ZDE.

9:00Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, zda MPSV poskytlo prostředky státního rozpočtu a Evropské unie na genderové audity a jejich implementaci účelně, hospodárně a v souladu s právními předpisy. Výtky NKÚ směřují zejména k otázce reálných dopadů do praxe u podpořených projektů a hospodárnosti vynaložených výdajů. S některými nálezy MPSV nesouhlasí, kontrolovaný projekt již ale skončil a kritéria nového projektu jsou nastavena jinak. Více informací naleznete ZDE.

čtvrtek 16. března

11:00Nadále varujeme před falešnými weby, které napodobují oficiální stránky resortu. Nabízí „formuláře“ k příspěvku na bydlení a uživatele nabádají, aby se přihlásili bankovní identitou. Jde ale o podvod a lidé tak mohou přijít o peníze na svých účtech. Nově se objevují také weby, které se tváří jako ePortál České správy sociálního zabezpečení. MPSV tyto podvodné stránky okamžitě blokuje, stále ale vznikají nové. Týdně je zablokováno asi dvacet domén. Další informace naleznete ZDE.

ARCHIV AKTUALIT

Poslední aktualizace: 21. 3. 2023

Tiskové
zprávy

Novinky
Menu