Průvodce

‏‏

Informace pro sociální službyMimořádná okamžitá pomoc

AKTUALITY

pondělí 5. 12. 2022

15:00 - Dětské skupiny pomáhají řešit dostupnost předškolní péče a představují alternativu k mateřským školám. Staly významnou součástí systému předškolní péče v Česku. Od roku 2016 fungoval v rámci resortu projekt Podpora implementace dětských skupin. Jeho cílem bylo pomáhat jak se zřizováním, tak i následným provozem dětských skupin. Těch nyní funguje 1 444 s celkovou kapacitou téměř 20 tisíc míst. Projekt v listopadu završila závěrečná konference, dětské skupiny ale MPSV bude podporovat i nadále. Další informace najdete ZDE.

pátek 2. 12. 2022

10:30 - Novelu zákona, která povede k posílení a zrychlení práce lékařské posudkové služby, dnes schválil Senát. Do výkonu LPS se podle nové úpravy mohou zapojit i odborní nelékařští pracovníci. Posuzování invalidity nebo nároku na příspěvek na péči tak bude rychlejší a efektivnější. Aby mohla novela od 1. ledna začít platit, chybí už pouze podpis prezidenta republiky. Více se dočtete ZDE.

čtvrtek 1. 12. 2022

13:00 - Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh MPSV na úpravy v příspěvku na bydlení, v započítávání výdělku nezaopatřených dětí při posuzování dávek hmotné nouze a na zvýšení přídavků na děti o 200 korun. Jde o opatření, která pomohou rodinám s nižšími příjmy v současné tíživé  ekonomické situaci. Dojde tak k dalšímu vylepšení pomoci státu domácnostem a rodinám. Ta bude adresnější a pomůže těm, kdo ji nyní nejvíce potřebují. Podrobněji se můžete dočíst ZDE.

ARCHIV AKTUALIT

Poslední aktualizace: 5. 12. 2022

Tiskové
zprávy

Novinky
Menu