Průvodce

‏‏

Kalkulačka pro orientační výpočet záloh na elektřinu a plynOn line příspěvek na bydlení

Mýty a fakta k důchodůmVýchovné

On line příspěvek na dítěJednorázový příspěvek 5000 na dítě

Online rodičovský příspěvekPomoc pro občany Ukrajiny

Dětské skupinySlevy na pojistném za zkrácené úvazky

Pěstounská péče web buď in pěstounDatabáze rekvalifikací a kurzů pro vzdělávatele

AKTUALITY

pátek 31. března

9:00 - V sobotu 1. dubna 2023 v době od 7.00 do 11.00 hod. nebude přístupná aplikace Jenda z důvodu technické odstávky. Děkujeme za pochopení.

čtvrtek 30. března

15:00MPSV představilo novou Strategii rodinné politiky 2023-2030. Jde o koncepční dokument, který aktualizuje dřívější Koncepci rodinné politiky z roku 2017. Podpora rodin je pro resort dlouhodobě jednou z hlavních priorit. Strategie se zabývá řadou aspektů, jejichž cílem je vytvořit příznivé a stabilní podmínky pro rodiny, výchovu dětí a péči o blízké. Na formulaci celé strategie se podílelo zhruba 40 různých subjektů od ministerstev až po neziskové odborné organizace a akademickou sféru. Více informací najdete ZDE.

čtvrtek 23. března

17:00 - ZDE naleznete reakci MPSV k okolnostem ohledně odvolání bývalého generálního ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona, které se dnes objevily v médiích.

středa 22. března

16:00Na základě podezření o zneužívání příspěvku pro solidární domácnost zahájilo MPSV kontroly, které prověří, zda tato pomoc míří skutečně tam, kam má. Výplata podpory na ubytování osob s dočasnou ochranou byla pozastavena a někteří příjemci byli vyzváni, aby doložili, že skutečně ubytovávají ukrajinské uprchlíky. Příspěvek pro solidární domácnost bude v nezměněné podobě fungovat další tři měsíce. Vláda ve středu schválila jeho prodloužení až do 30. června. Více informací je k dispozici ZDE.

ARCHIV AKTUALIT

Poslední aktualizace: 31. 3. 2023

Tiskové
zprávy

Novinky
Menu