ReVize sociálních dávek

Dlouholetý systém sociálních dávek, který byl v naší společnosti nastaven je už zcela zastaralý. Sociální pomoc státu je nyní zbytečně složitá, víceméně plošná, neadresná a naprosto nemotivující. Proto tento zkostnatělý systém měníme. Pomoc státu bude jednodušší, spravedlivější a hlavně motivační. Místo čtyř dávek, tedy čtyř žádostí, ke kterým je nutno pokaždé dokládat řadu formulářů, čtyř správních řízení, čtyř rozhodnutí, bude pouze jedna jediná online žádost.

Opakující se dávky, kterými jsou přídavek na dítě, příspěvek na bydlení, příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení sloučíme do jedné nové dávky státní sociální pomoci. Řada domácností totiž pobírá právě kombinaci těchto dávek. Výsledkem bude obrovská úspora času a celkové zjednodušení: jedno řízení, jedna žádost, jedno dokládání.

Propojením dávek skutečně adresně zacílíme jen na toho, kdo nedokáže pokrýt své náklady na živobytí a bez pomoci se neobejde. Efektivněji pomůžeme rodinám s dětmi. Zařídíme, aby se lidem vždy vyplatilo snažit se řešit svou životní situaci a aktivně si hledat práci. Příjemcům dávek nabídneme konzultace a poradenství.

Pamatujeme ale i na ty, kdo pracovat z nějakého objektivního důvodu nemohou.

 

 

 

 

Poslední aktualizace: 8. 4. 2024